X - Introduction

24. ledna 2013 v 22:10 | X |  X - Info
Name: X.
Age: 19
Height: 159 cm
Start weight: 78 kg
Actual weight: 69,5 kg
Už jsou to dobrý dva měsíce a půl, co jsem se rozhodla začít něco dělat se svojí monstrózní váhou. Odjakživa jsem měla zdravé sebevědomí a i přesto, že jsem byla od dětství oplácaná, byla jsem vychovaná tak, abych neměla žádné komplexy. Až na pár občasných momentů jsem tedy nikdy neřešila, kolik zrovna vážím nebo jak vypadám.

Zlomový okamžik v mém životě nastal na jaře roku 2010, kdy jsem za pár měsíců kvůli depresím zhubla na 55-60 kilogramů. (Nevážila jsem se, proto je těžké říct, kolik to přesně bylo.) Tehdy jsem pochopila, jak krásné to je, cítit se dobře - opravdu dobře. Bylo to ve stejnou dobu, co jsem poznala mojí milou J, se kterou sdílím tento blog. S postupem času jsem ale přibírala a přibírala a finální korunu tomu přidala hormonální antikoncepce a stresy spojené s maturitou.

Když jsem ale nastoupila na univerzitu, pochopila jsem, že pokud to takhle půjde dál, ke 25 letům už ze mě bude pořádný knedlík, co nebude moct ani vyjít schody. A tak jsem se rozhodla s tím začít něco dělat.

Můj problém spočívá v tom, že nenávidím jakoukoli fyzickou aktivitu, a ať si říká kdo chce, prostě ne, nebudu sportovat. Nebaví mě to, nenávidím to, nepřináší mi to žádnou radost a akorát mi to zhoršuje morálku.

dieta (nemám ráda to slovo!) spočívá v tom, že jsem přestala papat svačinky, nasadila povinně zeleninu a vynechala cukr. Jím ale všechny mléčné výrobky, od nízkokalorických až po ty nejtučnější, mouku jenom celoznnou, případně pohankovou, a každé ráno místo snídaně vypiju sklenici čerstvě vymačkaného grapefruitového juicu. (To je také další bod, všichni říkají, že člověk musí povinně snídat, že bez snídaně se prostě nezhubne, ale to je pěkná řada keců. Když snídám, přibírám. A nejsem jediná.)

Nakonec bych chěla říct, že jsem zásadně proti té nové módní vlně pseudo anorexie, se kterou se za posledních pár let rozhtrhl pytel, irituje mě to a rozhodně to nepodporuju.

Tak jo, hubnutí zdar!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama